Saç Mezoterapisi

Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu mineraller, vitamin, bazı antioksidanlar ve protein gibi besin maddelerinin ince uçlu ve tek kullanımlık steril mezoterapi iğnelerine sahip enjektörler yardımıyla saç köklerinin yer aldığı derinin orta tabakasına verilmesi işlemine saç mezoterapisi adı verilmektedir. Bu yöntem ile besin maddeleri doğrudan saç köklerine intikal ettirilmiş olur. Kolay uygulanan bu yöntem ile saç hücrelerinin iyi beslenmesi sağlanarak saç dökülmesinin önüne geçilir.

Bu uygulama ile saç hücrelerinin ihtiyacı olan bütün besin maddeleri kolay bir şekilde saç derisine uygulanır. Cerrahi bir işlem gerektirmeyip bu yönüyle acısız ve ağrısız bir yöntem olarak kabul edilir.

Saç mezoterapisi genellikle 10 seans yapılmaktadır. Her bir seans 15-30 dakika sürer. Ancak uygulanacak seans sayısına kişilerin saç yapısı analiz edilerek karar verilir.

Yapılan analizlerde hasta yaşı, saçın yıpranma oranı, dökülme oranı ve saç telinin yapısı dikkate alınarak tedavi seanslarının sayısı ve aralıklarının ne olacağına karar verilir.

Ayrıca hamileler, emzirenler, immünolojik hastalığı olanlar, kanser hastaları, diyabetikler, antikoagülan tedavi görenler saç mezoterapi uygulaması için uygun hastalar değildirler.

Bize Ulaşın