Saç Ekiminin Riski Var mıdır?

Saç ekimi operasyonları estetik amaçlarla yaptırılan mikro cerrahi operasyonlardır. Ve her operasyonda olduğu gibi, saç ekimi operasyonlarında da öncelik kişinin sağlığıdır. Takdir edersiniz ki, en basit operasyonlarda bile bazı komplikasyon riskleri vardır

 

  • Saç ekimi yaptırdıktan sonra meydana gelen bazı alerjik reaksiyonlar vardır. Bu reaksiyonlar genel olarak kaşıntı olarak kendini gösterir. Bu geçici zararlardan birisidir. Saç ekimi sonrasın kaşıntı zamanla geçecek ve etkisi tamamen ortadan kalkacaktır.
  • Saç ekimi zararları arasında sayılabilecek durumlardan biriside saç ekimi sonrasında ortaya çıkan ağrılar. Bu ağrıları saç ekim uzmanı, saç ekiminden sonra vereceği ağrı kesiciler her ne kadar hafifletse de ağrılar en az 10 güne kadar sürebilmektedir.
  • Saç ekimi zararları arasında diğer bir sorunda ödem oluşmasıdır. Uzun sürmez ancak oluşan ödem şişliklere sebebiyet verebilir. Saç ekim sonrası ödem herkeste meydana gelmez. Ancak bu sizde olmayacak anlamına da gelmez. Eğer saç ekimi sonrasında ödem problemi oluşursa mutlaka saç uzmanınıza ulaşmalısınız.
  • Saç ekimi sonrasında kanama gibi durumlar olabilir. Bu kanamalar genel olarak başı kaşımak durumunda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle saç ekimi sonrasında zarar görmemek için saç ekim bölgesi kesinlikle kaşınmamalı. Aksi halde ciddi enfeksiyonlar kapabilirsiniz.