Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta

Günümüzün gözde uygulamalarından biri olan saç ekimine sadece estetik odaklı bakmamak gerekiyor. Sağlıklı bir uygulama olması açısından işlemi yapan kişinin mutlaka uzmanlığı olması gerektiğini belirten uzmanlar, merdiven altı uygulamalara karşı uyarıyor: Teknikler ne kadar gelişse de işlemler hem sağlık hem de estetik açıdan mutlaka uzmanlar tarafından planlanmalı ve kişiye özel olmalıdır.

Türkiye, sağlık turizminde saç ekimi açısından oldukça önemli bir konuma geldi. Saç ekimine olan ilginin artmasıyla gelişen bu durum aynı zamanda uzman olmayan kişilerin de ‘merdiven altı’ dediğimiz hizmetler vermesine sebep oluyor.

Gür ve sağlıklı saçlar hem kadınların hem de erkeklerin ilgi alanı… Bu noktada saç ekimi özellikle erkeklerin imdadına yetişiyor ancak bu işlemin de hem estetik hem sağlık açısından uzmanlar tarafından yapılması büyük önem taşıyor. Saç ekiminde yapılan hataların telafisi mümkün değilken doğru uygulamalarla sağlıklı ve doğal saçlar elde edilebiliyor. Geliştirilen yeni teknikleri ve saç ekimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları Med Hair Clinic yöneticisi Vedat Tosun anlattı.

sozcu.com