Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir?

Saç ekimi operasyonlarında en çok merak edilen konuların başında gelen ekim işleminin başarı oranı nedir sorusudur. Bu soruyu cevaplamak gerekirse, günümüz teknolojisiyle birlikte sürekli olarak kendini yenileyen tıp dünyasının aktif çalışması sonrasında saç ekimi operasyonlarındaki başarı oranı da oldukça yüksektir.

Başarı oranına geçmeden önce başarının ölçütü nedir sorusuna cevap aramak gerekir. Saç ekimi yapılan bölge, belli bir sıklıkta ve doğal görünüyorsa ekim başarılıdır. Bir saç ekiminin başarılı olup olmadığını anlayabilmek için ortaya çıkan sonucun doğallığına bakmak gerekir. Başarılı bir saç ekiminde dışarıdan bakıldığında ekim yapıldığı anlaşılmamalıdır.

aç ekim işleminin başarısını etkileyen faktörler; saç ekimi yapan uzman hekimin eğitimi, tecrübesi, temel tıp bilimlerindeki bilgi düzeyi, saç ekimi yaptıracak kişinin saç teli kalınlığından saç rengine varıncaya kadarki saç özellikleri, dökülme durumu, saçların alınacağı bölgedeki saç sıklığı, ekim yapılacak bölgenin genişliği gibi faktörlerdir.