Saç Ekimi Ne Kadar Sürer, Acı Verir Mi?

Saç ekiminin süresi ekilecek olan greft sayısı ve seansa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İşlem öncesinde hastaların saç dökülme alanları ve ensede ki saç kapasitesi dikkatlice değerlendirilip düzgün şekilde planlama yapılmalıdır. Saç ektirme işlemi ekilecek greft sayısına göre ortalama 6-9 saat arası sürmektedir. Ancak bu süreler ekibin tecrübesi ve yeteneğine göre değişkenlik gösterebilir. Sonuçta saç ekimi çok özellikli ancak küçük bir operasyondur.

Kafa derisi iyice temizlendikten sonra kafa derisini uyuşturmak için küçük bir iğne kullanılarak lokal anestezi yapılır. Bu yüzden FUE tekniği acısız bir saç ekim tekniğidir. Hasta için oldukça güvenlidir.  Ameliyat boyunca kafa derisinin uyuşukluğu devam ettiği için ameliyat süresince hiçbir acı hissedilmez. FUE tekniğinde birkaç gün geçtikten sonra ufak da olsa bir ağrı ya da sızı hissedildiği takdirde hafif bir ağrı kesici ilaçla sorun giderilebilir. Ancak hastaların çoğu buna ihtiyaç duymaz. Saç ekim işlemi sırasında mola verilebilir, yemek vs. yenilir. Hasta bir yandan dinlenirken ve seçtiği filmlerden birisini izlerken aynı anda kafa derisindeki saç dökülmesi sorunundan kurtulabilir.

FUE mikro motor tekniği ile kellik sorunundan hiçbir sıkıntı yaşamadan ağrısız, izsiz ve yara izi olmaksızın kurtulabilirsiniz.