Saç Ekimi İçin Uygun Mevsim Nedir?

Saç ekimi işlemi yapılması ve yaygınlaşmasıyla birlikte birçok kişi yaşadığı saç problemlerinden kurtulup, operasyon sonrasında gördükleri olumlu sonuçlardan çok memnun kalmaktadırlar. Saç ekimi günümüzde herkes için uygulanabilen bir yöntem olmuştur ve önemle belirtmeliyiz ki kişinin saç yapısının ekim işlemine uygun olması dahilinde bu işlem uygulanabilmektedir.

Saç ekimi yaptırmaya karar verenler için mevsimsel önem de devreye girer. Bu noktada önemli olan hava koşullarının ekstrem olmamasıdır. Çünkü saç ekimi yaptıracağınız dönemde aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havaya maruz kalmamanız gerekir.

Yaz ayları saç ekimi için uygun zamanlar değildir. Sıcaklar terlemeye neden olur ve saç ekimi yapılan bölgeyi rahatsız eder. Saç ekimi yapılan bölgeye operasyon sonrası dokunmamak önemlidir. Yaz aylarında oluşan terleme, ter silme ya da dokunma gibi güdülere neden olur. Bunun yanında deniz ve kumsal da saç ekimi sonrası için iyi değildir. Eğer yaz için tatil planları yapıyorsanız, saç ekimi yaptıracağınız tarihin tatilden sonra olmasına özen göstermeniz gerekir.