Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi; genetik yapı, ilaç kullanımı, stres ve çeşitli sebeplerle yaşanan saç dökülmesi, can sıkıcı bir durumdur. Artan saç dökülmelerine karşı önlem alınmadığı takdirde kellik sorunu yaşanmaktadır. Ancak saç ekimi işlemi sayesinde kellik ortadan kalkıyor, eski saçlarınıza kavuşuyorsunuz. Saç ekimine karar veren hastaların genel olarak her merkezin fiyatlarının farklı olması da bir diğer merak edilen konu haline geliyor.

Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesini oluşturan unsurlar şöyle;

  • Operasyonda dertmatolog doktor veya estetik alanından bir doktorun bulunması
  • Cerrahi operasyon olması nedeniyle tam donanımlı bir hastanede yapılmasının zorunlu olması
  • En az 3 yardımcı sağlık teknikerinin bir saç ekimi operasyonu için ortalama tam bir mesai harcaması
  • Kullanılan malzemeler: Operasyonun türüne göre, FUE ise mikro motor, petriler, punchlar, ve diğer tıbbi temel malzemeler veya DHI tekniği ise bunlara ek olarak DHI choi uçları
  • Operasyonun öncesinde ve sonrasında yapılan kan tahlili tetkikleri ve sonrasında verilecek tedavi ilaçları.
  • Bunların dışında eğer yabancı bir ülkeden geliniyorsa otel ve transfer maliyetleri de eklenmektedir.

Yukarıda belirtilen maddelerden yola çıkılarak her merkezin farklı fiyatlandırma politikaları olabilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi kliğimiz kurulduğu tarihten itibaren birçok başarılı saç ekimi işlemini gerçekleştirmiş bir kliniktir. Hergeçen gün daha geniş kitlelere ulaşan kliniğimize yapılan müracaat ve başvuru sayısı hızal artmakta ve sektörün en iyi kliniklerinden biri olmaya devam etmekteyiz.

İlkeli, güvenilir, profesyonel çalışma anlayışımızı güler yüzümüzle müşterilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz saç ekimi operasyonlarında müşterilerimizin beklentilerini ve ümitlerini yerine getirmek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.

Kısa sürede aldığımız önemli mesafe ile gücümüze güç katarak geleceğe yürüyoruz. Zamanla gelişen ve değişen saç ekimi tekniklerini de sistemimize entegre ederek daha çok gülen yüzlere sahip müşterilerimizin olacağına inanıyoruz.

Farklı birçok unsur ve kriter dikkate alınarak kliniğimizde yapılan operasyonlarda saç ekimi fiyatları belirlenmektedir. Ancak kliniğimiz tüm unsurların biraraya gelmesiyle ortaya çıkacak olan hizmetin kalitesi ve mahiyeti ve maliyetini hesaplayarak saç ekimi fiyatları ile ilgili karar vermektedir. Saç ekimi fiyatları kliniğimizde her bir saç ekimi işlemi için belirlenen bir tutardır ve seans ücreti olarak isimlendirilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Saç ekimi yapan kliniğimiz, saç ekimi fiyatları için bir standart belirlemeye çalışırken bazı giderleri dikkate almaktadır. Bu giderler şunlardır.

Kullanılan Malzeme Giderleri

Saç ekimi fiyatları belirlenirken dikkate alınan en önemli gider kalemlerinden birisi kullanılan malzemelere ait giderlerin toplam maliyetidir. Saç ekimi yapılırken kullanılan birçok malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin içinde bazıları vardır ki geri dönüşüme kazandırılması ve aynı işlem için tekrar kullanılması imkansızdır. Saç ekimini yapan cihazın ucunda bulunan iğne şeklindeki küçük aparat bu malzemelerden birisidir.

Bu cihaz saç köklerinin çıkartılması işleminden sonra saç köklerinin ekileceği deliklerin açılmasında kullanılmaktadır. Özellikle altın maddesinden üretilmesinin sebebi ise mikroskobik küçüklükte yapılacak olan delme işleminin mikropların yuva yapacağı bir delik haline dönüşmesini engellemektir.

Çok pahalı olan ve altın maddesinden üretilmiş olan bu küçük malzeme, kullanıldıktan sonra adeta çöpe atılmaktadır. Nedeni ise temizlenmesi ve başka hastada kullanılması mümkün değildir. Bu malzemenin temizlenerek yeniden kullanılması demek bulaşıcı hastalıkların bir hastana başka hastaya taşınması anlamına gelmektedir.

Bu malzemeler kullanıldıktan sonra yeniden işlenmek üzere ilgili firmaya gönderilse de bu da büyük bir maliyeti olan işlemdir. Bu nedenle de saç ekimi fiyatları bu malzemenin temin edilirliğindeki zorluktan önemli derecede etkilenmektedir.

Saç ekimi fiyatları operasyon sırasında kullanılan ve yeniden kullanılması mümkün olmayan ve çöpe atılan diğer malzemelerin fiyatlarından da etkilenmektedir. Saç köklerinin alınmasında kullanılan cımbız benzeri aletlerin giderleri, işlem sonrasında kullanılan ve tedavi amaçlı olarak verilen ilaç ve kremlerin giderleri saç ekimi fiyatları üzerinde etkili olan diğer malzemelerdir.

Her biri oldukça pahalı olan bu ürünlerin piyasadan temin edilmesi, sipariş edilmesi ve nakliyesinin yapılması gibi konular da bir dizi işletme faaliyetini gerektirmekte ve bu faaliyetler de maliyetlere yansımaktadır.

Saç Ekimi Fiyatlarına Personel Giderleri de Etki Etmektedir

Saç ekimi fiyatları belirlenirken dikkate alınan en önemli giderlerden bir diğeri de saç ekimi işlemini gerçekleştiren personelin giderleridir. Saç kliniklerinde çalışan tüm personel ve yönetici kadrosunun ulaşım, yemek ve maaş giderleri bu giderleri oluşturmaktadır.

Özellikle saç ekimi işlemini gerçekleştirecek olan ekibin çalıştırılması önemli maliyetler gerektirmektedir. Günümüzde özel kliniklerde çalışan doktorların maaşlarının önemli miktarlarda olduğunu birçok kişi bilmektedir. Diğer sağlık personelinin maaş hakları da küçümsenemeyecek düzeydedir.

Temizlik personeli, yönetimsel kadro gibi birçok personelin de etkilediği saç ekimi fiyatları, tüm bu giderlerin toplamının birim hizmet başına bölünmesiyle hesaplanmaktadır. Bu giderlere denk gelen saç ekimi fiyatları, sadece yapılan tıbbi işlemin ana kalemlerinin maliyetlerini karşılamaktadır.

Yapılan hesaplamaya Dr. Vedat Tosun’un çalıştığı kliniğin elektrik, su, ısınma gibi giderler için yapılan harcamalar ile firmanın ayakta kalmasını sağlayacak kâr payının da eklenmesi gerekmektedir.

Fiyatlarda İndirim Yapmak Mümkün müdür?

Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun’un çalıştığı klinikte belirlenmiş saç ekimi fiyatları en ideal ve ödenebilir fiyatlardır. Belirlenen saç ekimi fiyatlarının müşterilerimiz tarafından karşılanabilmesi için kliniğimizin sağladığı önemli ödeme olanakları bulunmaktadır.

Nakit ödeme yapılması halinde pazarlık usulü fiyat belirleme şansınız daha yüksek olup kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde herhangi bir indirim avantajınız olmasa da bazı taksit seçeneklerinden faydalanarak ödeme gücünüzü arttırabilmektesiniz.

Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun’un Kliniği Güvenilir midir?

Kliniğimiz son derece güvenilir bir kliniktir. Saç ekimi fiyatlarımıza da etki eden profesyonel iş süreçlerimiz mevcuttur. Kliniğimizde yapacağınız saç ekimi operasyonunun başarısından, bu operasyonun en ideal sağlık koşullarında gerçekleştirmenizi sağlamaya kadar birçok konu kliniğimizin verdiği güvence ve garanti altındadır. Herhangi bir olumsuz durumun yaşanması çok düşük olasılıklıdır.

Aldığımız tüm önlem ve gerçekleştirdiğimiz tüm profesyonel çalışmalara rağmen yaşanacak olumsuzlukların ise kliniğimiz olarak telafisi için gerekli tüm adımları atmakta ve müşterilerimizin mağduriyetine hiçbir şekilde fırsat vermemekteyiz.

Kliniğimize hem işlem öncesinde hem de işlem sonrasında güvenebilirsiniz.

Yapılan saç ekimi işlemleri sonrasında hastalarımızın takibini hiçbir şekilde bırakmıyoruz. Gerekli durumlarda yönlendirme yapıyor ve işlem sonrası tedavi sürecinde yardımcı oluyoruz.

Belirlenen Saç Ekimi Fiyatından Dolayı Saç Ekiminde Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşamak Mümkün müdür?

Yapılan saç ekimi işlemi için kliniğimizle en başta anlaştığınız tutar nedeniyle kliniğimizin uygulamalarından olumsuz şekilde etkilenmeniz söz konusu değildir. Kliniğimiz yapılacak olan seans ve belirlenen fiyat için müşterileri ile en başta ne konuştuysa vaatlerini kesin olarak yerine getiren bir kliniktir.

Kliniğimizle yaptığınız ücretlerde sonradan bir artış olmayacağı gibi belirlenen fiyatların az bulunduğu iddiası ile verilen saç ekimi hizmetinden dolayı herhangi bir mağduriyete uğramanızın önü de kesinlikle açılmamaktadır. Tüm operasyonel süreçlerimiz tıbbi teknik ve yöntemlere uygun olarak, belirlenmiş kurallara riayet edilerek eksiksiz olarak yerine getirilmekte ve müşterilerimizin sağlığını korumak öncelikli ilkemiz olmaktadır.