Kaş kişinin bakışlarını, ifadesini, mimiklerini ve görünümünü belirleyen unsurların başında gelir. Kaş kaybı kişinin öz güven kaybına yol açmaktadır. Ne yazık ki geçici çözüm olarak kaş boyama ve kalıcı makyaj tekniklerine başvurulmaktadır.

Günümüzde kaş ekim işlemi en kolay işlemlerden bir tanesidir. Ancak, her kaşın kendine ait özelliği olduğu için saç naklinden bazı farklılıkları vardır. Kaş ekim işleminde en önemli nokta kişinin kaş şekline ve yüz hatlarına uygun bir kaş şekli yapılmasıdır.  Kaş ekim operasyonu, iki kulak arası olarak belirlenen ense bölgesinden ufak bir pencere açılarak belirlenen sayıda greftler toplanarak kaşa açılan kanallara toplanan greftler ekilerek gerçekleştirilir. Kaş ekimi işleminde dikkat edilmesi gereken nokta saç köklerinin (greftlerin) çoklu değil tekli olarak kullanılmasıdır.

Operasyon sonrası geçici hafif  kızarıklar oluşmaktadır. Kaş ekimi işleminden 2 hafta sonra ekilen kıl kökleri dökülür. Yaklaşık 4 ay içerisinde yeniden kalıcı greftler çıkmaya başlar.

Bize Ulaşın